You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

PROFIL IDEALNY DLA PRZYSZŁYCH STUDENTÓW KIERUNKÓW HUMANISTYCZNYCH, JAK PRAWO, FILOLOGIA CZY DZIENNIKARSTWO.

Przedmioty rozszerzone (grupa D1): język polski, historia, WOS.

Przedmioty rozszerzone (grupa D2): język polski, historia, język angielski.

Przedmiot dodatkowy: social media.

Możliwość dalszej edukacji: prawo, zarządzanie i prawo w biznesie, administracja, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, nauki społeczne, politologia, bezpieczeństwo narodowe czy filologii.

Opis profilu

Dla uczniów klasy humanistycznej organizowane są wycieczki przedmiotowe, wykłady dotyczące różnych zagadnień historycznych i prawnych, m.in. na Wydziale Historii czy Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Uczniowie mają możliwość obserwacji rozpraw podczas wizyt w Sądzie Okręgowym w Koninie.

Od kilku lat w naszej szkole działa aktywnie zespół debat oksfordzkich, który w 2019 roku został Mistrzem Wielkopolski. W tym roku szkolnym zespół 3LO zajął w Wielkopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich trzecie miejsce.

Humaniści mogą realizować swoje pasje muzyczne, dramatyczne i literackie. Członkowie koła muzycznego oraz recytatorzy uświetniają swoim talentem uroczystości szkolne. Dla początkujących poetów i pisarzy oraz recytatorów organizujemy warsztaty literackie i koło recytatorskie. Młodych twórców zachęcamy do udziału w konkursach recytatorskich i na twórczość własną, a także olimpiadach, w których odnoszą sukcesy. W gronie naszych niedawnych absolwentów znajduje się Aleksandra Musiał - Laureatka Olimpiady z Języka Polskiego.

Uczniowie klas humanistycznych, wcześniej prawnych, aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym Konina poprzez udział w wieczorach poetyckich przygotowywanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie, wystawach organizowanych przez: Wieżę Ciśnień, KDK, MDK, MBP i projektach Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Teatr Polska realizowanych w CKiS w Koninie.