You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski.

Możliwość dalszej edukacji: medycyna, stomatologia, farmacja, pielęgniarstwo, analityka medyczna, ratownictwo medyczne, fizjoterapia, biologia, chemia, ochrona środowiska, kosmetologia, biofizyka, optyka, weterynaria, zootechnika, inżynieria środowiska, technologia żywności, dietetyka.

Opis profilu

III LO objęte jest patronatem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Uczniowie klas medycznych biorą udział w projekcie unijnym “Medycyna w liceum”, w ramach którego uczestniczą w ciągu roku w cyklu wykładów i seminariów, a także w corocznej konferencji UM - Młodzież w Świecie Nauki.

Młodzież 3LO bierze także udział w wykładach, warsztatach i laboratoriach podczas Nocy Biologów na UAM w Poznaniu. Ponadto dla uczniów klas medycznych organizowane są warsztaty, wykłady, spotkania ze specjalistami oraz zajęcia ze studentami medycyny, np. warsztaty szycia chirurgicznego, zajęcia w prosektorium. Co roku nasza młodzież uczestniczy w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej, organizowanym na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu między innymi przez absolwentów 3LO.

Od kilku lat 3LO współpracuje również z Centrum Chemii w Małej Skali (Centrum techniki eksperymentu w małej skali) czyli zespołem naukowo - dydaktycznym związanym z uczelnią wyższą zajmującą się popularyzacją chemii i dydaktyki chemii. Ich pracownicy przeprowadzają co roku w naszej szkole zajęcia laboratoryjne dla uczniów klas maturalnych.

Uczniowie klasy medycznej biorą udział w cyklicznym projekcie Kino na Temat - w ramach którego poznają filmy o tematyce społecznej w wersji anglojęzycznej.

Uczniowie klas medycznych mają również możliwość startu w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz uczestniczenia w zajęciach Młodzieżowej Grupy Ratowniczej OKOŃ i rozwijania swoich zainteresowań na kółku chemicznym.