You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

PROFIL DLA DOCIEKLIWYCH, POSZUKUJĄCYCH SZEROKIEJ WIEDZY O WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE, ZARÓWNO W ASPEKCIE EKONOMICZNO-GOSPODARCZYM JAK I KULTUROWYM

Przedmioty rozszerzone: geografia, matematyka, język angielski.

Przedmioty dodatkowe: psychologia w biznesie, social media.

Możliwość dalszej edukacji: finanse i rachunkowość, ekonomia, międzynarodowe stosunki gospodarcze, zarządzanie, architektura wnętrz, inżynieria, elektrotechnika, geodezja i kartografia, gospodarka turystyczna.

Opis profilu

Ofertę edukacyjną wzbogacamy wieloma atrakcyjnymi przedsięwzięciami i zajęciami. Zainteresowani uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach przygotowujących do olimpiad: z geografii, języka angielskiego, matematyki, przedsiębiorczości i wiedzy ekonomicznej.
Nasza tegoroczna maturzystka Magdalena Maciejewska została finalistką Olimpiady Znajomości Afryki.

Uczniowie biorą udział w warsztatach i zajęciach terenowych w najbliższej okolicy oraz wycieczkach krajoznawczych. Angażują się w akcje na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego (np. sprzątanie świata, młodzieżowy strajk klimatyczny).

Uczniowie mają możliwość doskonalić swoje umiejętności językowe podczas cyklicznych wyjazdów na przedstawienia anglojęzyczne do Poznania (English Theatre), a także biorąc udział w tematycznych wykładach w języku angielskim w ramach współpracy z PWSZ w Koninie.

Rozwijają swoje umiejętności i kompetencje poprzez tworzenie własnych projektów społecznych. W 2019 roku zespół dziewczyn z pierwszej klasy zwyciężył podczas finału kampanii „Być przedsiębiorcą!” po wcześniejszym udziale w zespołowych warsztatach ekonomicznych pn. Startup Shaker.